Yageo RT0603FRE07931RL
RT0603FRE07931RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07931RL
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07931RL.pdf
Availability of RT0603FRE07931RL
QUANTITY
RT0603FRE07931RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07931RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07931RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07931RL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07931RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07931RL Details Description
Related parts for RT0603FRE07931RL
IC REG LDO 2.5V 1A DPAK datasheet.pdf
IC DIGITAL AUDIO PWM 4CH 64-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE ACT 4MM DIA 23.5MM datasheet.pdf
ELECTRODE SENSOR CABLE 5M datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV U2M RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf