Susumu RT0603R-821-M
RT0603R-821-M picture photo
Mfg. Part Number
RT0603R-821-M
Brief Description
RES SMD 820 OHM 20% 1/20W 0201
Datasheet Download
RT0603R-821-M.pdf
Availability of RT0603R-821-M
QUANTITY
RT0603R-821-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603R-821-M
Internal Part NumberEIS-RT0603R-821-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±20%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603R-821-M
Related LinksRT0603, RT0603R-821-M Datasheet, Susumu Distributor
RT0603R-821-M Details Description
Related parts for RT0603R-821-M
RES 43K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 87 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 225MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 465MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 10' UHFM UHFM datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf