Yageo RT0805DRE0713RL
RT0805DRE0713RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805DRE0713RL
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805DRE0713RL.pdf
Availability of RT0805DRE0713RL
QUANTITY
RT0805DRE0713RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805DRE0713RL
Internal Part NumberEIS-RT0805DRE0713RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805DRE0713RL
Related LinksRT0805D, RT0805DRE0713RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805DRE0713RL Details Description
Related parts for RT0805DRE0713RL
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 24-TSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3.7A 280 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN ADAPTER 32P-32P F-M PNL MNT datasheet.pdf
PNL MNT WHITE 5.8MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf