Yageo RT1206BRD0722RL
RT1206BRD0722RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD0722RL
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD0722RL.pdf
Availability of RT1206BRD0722RL
QUANTITY
RT1206BRD0722RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD0722RL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD0722RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD0722RL
Related LinksRT1206B, RT1206BRD0722RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD0722RL Details Description
Related parts for RT1206BRD0722RL
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES 68 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE INDUST 160A 415V BS IEC datasheet.pdf
TRANS N-CH LDMOST PWRSO-10RF datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT PRESET 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf