Yageo RT1206CRE07133RL
RT1206CRE07133RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRE07133RL
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRE07133RL.pdf
Availability of RT1206CRE07133RL
QUANTITY
RT1206CRE07133RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRE07133RL
Internal Part NumberEIS-RT1206CRE07133RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRE07133RL
Related LinksRT1206CR, RT1206CRE07133RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRE07133RL Details Description
Related parts for RT1206CRE07133RL
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 80A 600V CURRENT-LIMITING datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN PLUG 2P INLINE PIN RA CRMP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
PACT RCP-4000A-1A-D95 datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 676BGA datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf