CTS Electronic Components RT2403B7TR13
RT2403B7TR13 picture photo
Mfg. Part Number
RT2403B7TR13
Brief Description
RES NTWRK 18 RES 25 OHM 27LBGA
Datasheet Download
RT2403B7TR13.pdf
Availability of RT2403B7TR13
QUANTITY
RT2403B7TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RT2403B7TR13
Internal Part NumberEIS-RT2403B7TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)25
Tolerance±1%
Number of Resistors18
Number of Pins27
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsDDR SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case27-LBGA
Supplier Device Package27-BGA (9x3)
Size / Dimension0.354" L x 0.118" W (9.00mm x 3.00mm)
Height0.053" (1.34mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT2403B7TR13
Related LinksRT2403, RT2403B7TR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
RT2403B7TR13 Details Description
Related parts for RT2403B7TR13
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
EXTRUSION REAR HORIZONTAL 17.0" datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf