Rohm Semiconductor RTR011P02TL
RTR011P02TL picture photo
Mfg. Part Number
RTR011P02TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 20V 1.1A TSMT3
Datasheet Download
RTR011P02TL.pdf
Availability of RTR011P02TL
QUANTITY
RTR011P02TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RTR011P02TL
Internal Part NumberEIS-RTR011P02TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMOSFETs
Featured ProductECOMOS™ Series MOSFETs
PCN Design/SpecificationTSMT Package Updates 24/Dec/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.1A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max1W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageTSMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RTR011P02TL
Related LinksRTR01, RTR011P02TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RTR011P02TL Details Description
Related parts for RTR011P02TL
IC MOSFET DVR DUAL HS 4A 8-SOIC datasheet.pdf
FILTER RFI POWER LINE .250 10A datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf