Rohm Semiconductor RUU002N05T106
RUU002N05T106 picture photo
Mfg. Part Number
RUU002N05T106
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 50V 0.2A UMT3
Datasheet Download
RUU002N05T106.pdf
Availability of RUU002N05T106
QUANTITY
RUU002N05T106 Order Process
Ship out your order
Specifications of RUU002N05T106
Internal Part NumberEIS-RUU002N05T106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 1.2V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)50V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C200mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs2.2 Ohm @ 200mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds25pF @ 10V
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageUMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RUU002N05T106
Related LinksRUU002, RUU002N05T106 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RUU002N05T106 Details Description
Related parts for RUU002N05T106
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 0.05A SSSMINI-3 datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 22-18AWG #8 datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X7X0.06" BE/GY datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 40MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 310MA SC70-3 datasheet.pdf
PROGRAMMERING SOFTWARE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5MM 85C 2500H datasheet.pdf