Vishay Sfernice RWM06223900JA15E1
RWM06223900JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06223900JA15E1
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES WIREWOUND 390 OHM 7W
Datasheet Download
RWM06223900JA15E1.pdf
Availability of RWM06223900JA15E1
QUANTITY
RWM06223900JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06223900JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06223900JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRWM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06223900JA15E1
Related LinksRWM06223, RWM06223900JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06223900JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06223900JA15E1
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CABLE MINI SAS 26POS 0.5M datasheet.pdf
RES SMD 11.4KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CABLE 3COND 8AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf