Vishay/Dale RWR78N30R9FRRSL
RWR78N30R9FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N30R9FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N30R9FRRSL.pdf
Availability of RWR78N30R9FRRSL
QUANTITY
RWR78N30R9FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N30R9FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N30R9FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N30R9FRRSL
Related LinksRWR78N3, RWR78N30R9FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N30R9FRRSL Details Description
Related parts for RWR78N30R9FRRSL
DOOR STEL ECONOMZR 78.75" PNL SP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 51C P 20" WHT JACKP NI datasheet.pdf