Vishay/Dale RWR78S1331FRRSL
RWR78S1331FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S1331FRRSL
Brief Description
RES 1.33K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S1331FRRSL.pdf
Availability of RWR78S1331FRRSL
QUANTITY
RWR78S1331FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S1331FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S1331FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S1331FRRSL
Related LinksRWR78S1, RWR78S1331FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S1331FRRSL Details Description
Related parts for RWR78S1331FRRSL
SENSOR HUMIDITY 5V 3.5% SIP datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3.4A 208 MOHM TH datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 20GA 25PC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
GREEN DISPLAY LED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 820UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
D4SL-4QDA-D4N datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf