Vishay/Dale RWR78S2320FRBSL
RWR78S2320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S2320FRBSL
Brief Description
RES 232 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S2320FRBSL.pdf
Availability of RWR78S2320FRBSL
QUANTITY
RWR78S2320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S2320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S2320FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S2320FRBSL
Related LinksRWR78S2, RWR78S2320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S2320FRBSL Details Description
Related parts for RWR78S2320FRBSL
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 6.3V Y5V 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16-48" CLEAR datasheet.pdf
UM10-1812 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf