Vishay/Dale RWR78S3092FSRSL
RWR78S3092FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3092FSRSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3092FSRSL.pdf
Availability of RWR78S3092FSRSL
QUANTITY
RWR78S3092FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3092FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3092FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3092FSRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3092FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3092FSRSL Details Description
Related parts for RWR78S3092FSRSL
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf