Vishay/Dale RWR78S3832FRS73
RWR78S3832FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3832FRS73
Brief Description
RES 38.3K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3832FRS73.pdf
Availability of RWR78S3832FRS73
QUANTITY
RWR78S3832FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3832FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR78S3832FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3832FRS73
Related LinksRWR78S3, RWR78S3832FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3832FRS73 Details Description
Related parts for RWR78S3832FRS73
IC CONTROLLER HOT SWAP 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR XA 8POS 2.5MM TIN SMD datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM DC2W-NO SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE PNL MNT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 32POS datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ24B datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf