Vishay/Dale RWR78S4321FRB12
RWR78S4321FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S4321FRB12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S4321FRB12.pdf
Availability of RWR78S4321FRB12
QUANTITY
RWR78S4321FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S4321FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S4321FRB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S4321FRB12
Related LinksRWR78S4, RWR78S4321FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S4321FRB12 Details Description
Related parts for RWR78S4321FRB12
IDC CABLE - CSC14G/AE14G/CSC14G datasheet.pdf
REGULATOR 2A 5V TAB MOUNT datasheet.pdf
CONTACT RECEPT 26-22AWG TIN REEL datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP DIFF YEL PC MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT 2MM TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf