Vishay/Dale RWR80N13R0FSBSL
RWR80N13R0FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N13R0FSBSL
Brief Description
RES 13 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N13R0FSBSL.pdf
Availability of RWR80N13R0FSBSL
QUANTITY
RWR80N13R0FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N13R0FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N13R0FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N13R0FSBSL
Related LinksRWR80N1, RWR80N13R0FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N13R0FSBSL Details Description
Related parts for RWR80N13R0FSBSL
TOOL CRIMP W/10 POSITION DIE SET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 4.8GHZ 32LFCSP datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC BUS SWITCH SGL X2SON6 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC BUFFER ZERO DELAY 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf