Vishay/Dale RWR80N24R9FSRSL
RWR80N24R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N24R9FSRSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N24R9FSRSL.pdf
Availability of RWR80N24R9FSRSL
QUANTITY
RWR80N24R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N24R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N24R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N24R9FSRSL
Related LinksRWR80N2, RWR80N24R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N24R9FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N24R9FSRSL
CAP ALUM 13000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 56-LFCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.37A 140 MOHM datasheet.pdf