Vishay/Dale RWR80N3240FRS70
RWR80N3240FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3240FRS70
Brief Description
RES 324 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3240FRS70.pdf
Availability of RWR80N3240FRS70
QUANTITY
RWR80N3240FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3240FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR80N3240FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3240FRS70
Related LinksRWR80N3, RWR80N3240FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3240FRS70 Details Description
Related parts for RWR80N3240FRS70
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
RES CERM WW 2W 68 OHM 2W 5% VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 523 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SETZFINGER KOMPL. datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CBL ASSEM SMA M-M 1000MM datasheet.pdf