Vishay/Dale RWR80N3320FRBSL
RWR80N3320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3320FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3320FRBSL.pdf
Availability of RWR80N3320FRBSL
QUANTITY
RWR80N3320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N3320FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3320FRBSL
Related LinksRWR80N3, RWR80N3320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3320FRBSL Details Description
Related parts for RWR80N3320FRBSL
LABEL S LAM VNL YEL 1.00 X 1.50" datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 20 POS datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 36YD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SC59-3 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 179POS GOLD datasheet.pdf
SR BTS CB BRS 59 10 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1A 1KV DBS datasheet.pdf