Vishay/Dale RWR80N3900FMBSL
RWR80N3900FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3900FMBSL
Brief Description
RES 390 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3900FMBSL.pdf
Availability of RWR80N3900FMBSL
QUANTITY
RWR80N3900FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3900FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N3900FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3900FMBSL
Related LinksRWR80N3, RWR80N3900FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3900FMBSL Details Description
Related parts for RWR80N3900FMBSL
RES ARRAY 18 RES 1K OHM 20DRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR .50" 10POS datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
X4 SAS CABLE ASSY - 3M KEY 4 6 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf