Vishay/Dale RWR80N6340FRRSL
RWR80N6340FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N6340FRRSL
Brief Description
RES 634 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N6340FRRSL.pdf
Availability of RWR80N6340FRRSL
QUANTITY
RWR80N6340FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N6340FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N6340FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N6340FRRSL
Related LinksRWR80N6, RWR80N6340FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N6340FRRSL Details Description
Related parts for RWR80N6340FRRSL
RES SMD 22K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 115V datasheet.pdf
BOOTSEAL 12MM BLACK HEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V 0605 datasheet.pdf
IC FLATLINK(TM) RCVR 56-TSSOP datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RD/RD SIL datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS REAR/SCREW MNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf