Vishay/Dale RWR80N64R9FSB12
RWR80N64R9FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N64R9FSB12
Brief Description
RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N64R9FSB12.pdf
Availability of RWR80N64R9FSB12
QUANTITY
RWR80N64R9FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N64R9FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80N64R9FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N64R9FSB12
Related LinksRWR80N6, RWR80N64R9FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N64R9FSB12 Details Description
Related parts for RWR80N64R9FSB12
IC MOSFET DRVR 1/2BRDG NCH16SOIC datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.08A 91 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 40V 16A D2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf