Vishay/Dale RWR80N9R09FRBSL
RWR80N9R09FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N9R09FRBSL
Brief Description
RES 9.09 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N9R09FRBSL.pdf
Availability of RWR80N9R09FRBSL
QUANTITY
RWR80N9R09FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N9R09FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N9R09FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N9R09FRBSL
Related LinksRWR80N9, RWR80N9R09FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N9R09FRBSL Details Description
Related parts for RWR80N9R09FRBSL
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf