Vishay/Dale RWR80S1150FRBSL
RWR80S1150FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1150FRBSL
Brief Description
RES 115 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1150FRBSL.pdf
Availability of RWR80S1150FRBSL
QUANTITY
RWR80S1150FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1150FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1150FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1150FRBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1150FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1150FRBSL Details Description
Related parts for RWR80S1150FRBSL
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 100MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 2.5V OUT VERT MNT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50KV Z5T DISK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
JACK .022-.034".200"L PRESS SN datasheet.pdf
IC 2.64V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 50A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805 datasheet.pdf