Vishay/Dale RWR80S2R67FSBSL
RWR80S2R67FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2R67FSBSL
Brief Description
RES 2.67 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2R67FSBSL.pdf
Availability of RWR80S2R67FSBSL
QUANTITY
RWR80S2R67FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2R67FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2R67FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.67
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2R67FSBSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2R67FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2R67FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S2R67FSBSL
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT,RA-WIRE 1.5M datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf