Vishay/Dale RWR80S30R9BRRSL
RWR80S30R9BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S30R9BRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S30R9BRRSL.pdf
Availability of RWR80S30R9BRRSL
QUANTITY
RWR80S30R9BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S30R9BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S30R9BRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S30R9BRRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S30R9BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S30R9BRRSL Details Description
Related parts for RWR80S30R9BRRSL
MOD PWR ENTRY 20A QC SNAP-IN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 66POS VERT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 50ppm 8pF 70 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC DUAL 2IN AND/OR 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 170MA 9.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 2W datasheet.pdf
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FEMTOCLOCK XTAL-LVDS 48VFQFN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LED2000 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C S 3" RBW JACKS NI datasheet.pdf