Vishay/Dale RWR80S3830FRRSL
RWR80S3830FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3830FRRSL
Brief Description
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3830FRRSL.pdf
Availability of RWR80S3830FRRSL
QUANTITY
RWR80S3830FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3830FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3830FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3830FRRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3830FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3830FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S3830FRRSL
PATCH CORD STKG BANA PLG 12" RED datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 8V 4A 1206-8 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 875-A 120-A570 datasheet.pdf
31+31 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC datasheet.pdf
SCR 1000V 275A TO-93 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
50POS F FILT TY4 PC datasheet.pdf