Vishay/Dale RWR80S3R20DRRSL
RWR80S3R20DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3R20DRRSL
Brief Description
RES 3.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3R20DRRSL.pdf
Availability of RWR80S3R20DRRSL
QUANTITY
RWR80S3R20DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3R20DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3R20DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3R20DRRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3R20DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3R20DRRSL Details Description
Related parts for RWR80S3R20DRRSL
MOSFET P-CH 60V 11A D2PAK datasheet.pdf
IC R/D CONV TRACKING 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf