Vishay/Dale RWR80S3R32DRB12
RWR80S3R32DRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3R32DRB12
Brief Description
RES 3.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3R32DRB12.pdf
Availability of RWR80S3R32DRB12
QUANTITY
RWR80S3R32DRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3R32DRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S3R32DRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3R32DRB12
Related LinksRWR80S3, RWR80S3R32DRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3R32DRB12 Details Description
Related parts for RWR80S3R32DRB12
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 38.40MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CA292 P ST X2 ON TEMPFLEX 141SC1 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 OMNIDIRECT BLK datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 730NH 200MA 1.95 OHM datasheet.pdf