Vishay/Dale RWR80S6340FRRSL
RWR80S6340FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S6340FRRSL
Brief Description
RES 634 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S6340FRRSL.pdf
Availability of RWR80S6340FRRSL
QUANTITY
RWR80S6340FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S6340FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S6340FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S6340FRRSL
Related LinksRWR80S6, RWR80S6340FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S6340FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S6340FRRSL
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 1206 datasheet.pdf
GDT 230V 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 70KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CODE RTR 512CPR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PH3 222X165X0.21MM W/ADH datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM datasheet.pdf