Vishay/Dale RWR80S9R76FSRSL
RWR80S9R76FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S9R76FSRSL
Brief Description
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S9R76FSRSL.pdf
Availability of RWR80S9R76FSRSL
QUANTITY
RWR80S9R76FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S9R76FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S9R76FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S9R76FSRSL
Related LinksRWR80S9, RWR80S9R76FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S9R76FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S9R76FSRSL
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC TUNER DVB ANLG/DGTL 40TQFN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5A TO263 datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf