Vishay/Dale RWR81N12R1FRRSL
RWR81N12R1FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N12R1FRRSL
Brief Description
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N12R1FRRSL.pdf
Availability of RWR81N12R1FRRSL
QUANTITY
RWR81N12R1FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N12R1FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N12R1FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N12R1FRRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N12R1FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N12R1FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N12R1FRRSL
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRL BUS TXRX UNVRSL 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS 90DEG datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 82 UH 25% datasheet.pdf