Vishay/Dale RWR81N1R21FRBSL
RWR81N1R21FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1R21FRBSL
Brief Description
RES 1.21 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1R21FRBSL.pdf
Availability of RWR81N1R21FRBSL
QUANTITY
RWR81N1R21FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1R21FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1R21FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1R21FRBSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1R21FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1R21FRBSL Details Description
Related parts for RWR81N1R21FRBSL
IC REG LDO 3.3V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ENCDISC63NF NEMA4XS 6PBLK datasheet.pdf
M805 55C 55#23 PIN RECP OM datasheet.pdf
220UF 50V 12,5X12,5X13MM 125C 30 datasheet.pdf