Vishay/Dale RWR81N22R1FRS73
RWR81N22R1FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R1FRS73
Brief Description
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R1FRS73.pdf
Availability of RWR81N22R1FRS73
QUANTITY
RWR81N22R1FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R1FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R1FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R1FRS73
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R1FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R1FRS73 Details Description
Related parts for RWR81N22R1FRS73
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
HMIK SV BEL SDP FE ANG 20P M2.5 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf