Vishay/Dale RWR81N22R9BRRSL
RWR81N22R9BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R9BRRSL
Brief Description
RES 22.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R9BRRSL.pdf
Availability of RWR81N22R9BRRSL
QUANTITY
RWR81N22R9BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R9BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R9BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R9BRRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R9BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R9BRRSL Details Description
Related parts for RWR81N22R9BRRSL
IDC CABLE - MPK14K/MC14G/MPK14K datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
150UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf