Vishay/Dale RWR81N23R7FRRSL
RWR81N23R7FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N23R7FRRSL
Brief Description
RES 23.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N23R7FRRSL.pdf
Availability of RWR81N23R7FRRSL
QUANTITY
RWR81N23R7FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N23R7FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N23R7FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N23R7FRRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N23R7FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N23R7FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N23R7FRRSL
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 5A TO263AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 4" datasheet.pdf