Vishay/Dale RWR81N38R3FRRSL
RWR81N38R3FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N38R3FRRSL
Brief Description
RES 38.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N38R3FRRSL.pdf
Availability of RWR81N38R3FRRSL
QUANTITY
RWR81N38R3FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N38R3FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N38R3FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N38R3FRRSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N38R3FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N38R3FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N38R3FRRSL
IC BUS TRANSCVR 24BIT 83BGA datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADC14155HF datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN BACKSHELL M25 X 1.5 BLACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
IC VOICE ECHO CANCEL 535MCMBGA datasheet.pdf
ACCY COVER WITH TOP FAN KIT datasheet.pdf
HU STRND 14AWG WHITE 25K' datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 180PF 100V 5% RADIAL datasheet.pdf