Vishay/Dale RWR81N3920FRB12
RWR81N3920FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3920FRB12
Brief Description
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3920FRB12.pdf
Availability of RWR81N3920FRB12
QUANTITY
RWR81N3920FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3920FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81N3920FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3920FRB12
Related LinksRWR81N3, RWR81N3920FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3920FRB12 Details Description
Related parts for RWR81N3920FRB12
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK W/CAM SPDT 4A datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS BLACK G/F datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.11A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf