Vishay/Dale RWR81N3920FRRSL
RWR81N3920FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3920FRRSL
Brief Description
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3920FRRSL.pdf
Availability of RWR81N3920FRRSL
QUANTITY
RWR81N3920FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3920FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N3920FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3920FRRSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N3920FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3920FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N3920FRRSL
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN PIN IDC 14POS W/ FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-C-516-E2 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 3POS DPST 3A datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM datasheet.pdf