Vishay/Dale RWR81N4R32FSRSL
RWR81N4R32FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4R32FSRSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4R32FSRSL.pdf
Availability of RWR81N4R32FSRSL
QUANTITY
RWR81N4R32FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4R32FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N4R32FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4R32FSRSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N4R32FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4R32FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N4R32FSRSL
FIXED IND 3.9NH 450MA 150 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SIREN 7-15VDC 3.0KHKZ SLOW datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf