Vishay/Dale RWR81N9R09FSRSL
RWR81N9R09FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N9R09FSRSL
Brief Description
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N9R09FSRSL.pdf
Availability of RWR81N9R09FSRSL
QUANTITY
RWR81N9R09FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N9R09FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N9R09FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N9R09FSRSL
Related LinksRWR81N9, RWR81N9R09FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N9R09FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N9R09FSRSL
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 220V 42MM PANEL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf