Vishay/Dale RWR81NR931FRB12
RWR81NR931FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR931FRB12
Brief Description
RES 0.931 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR931FRB12.pdf
Availability of RWR81NR931FRB12
QUANTITY
RWR81NR931FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR931FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81NR931FRB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.931
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR931FRB12
Related LinksRWR81NR, RWR81NR931FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR931FRB12 Details Description
Related parts for RWR81NR931FRB12
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 120MA 1CH NO 6-SMD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V SS 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC CRO 2850-3210 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
BUMPER SQU 0.413"L X 0.413"W WHT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf