Vishay/Dale RWR81S1330FRRSL
RWR81S1330FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1330FRRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1330FRRSL.pdf
Availability of RWR81S1330FRRSL
QUANTITY
RWR81S1330FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1330FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S1330FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1330FRRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S1330FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1330FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S1330FRRSL
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 24V datasheet.pdf
RES 120K OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" DUAL ROW datasheet.pdf
DGTL ISO 3.5KV 6CH SPI 24BGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 datasheet.pdf
220UF 40V 10X30MM 125C 8000H datasheet.pdf