Vishay/Dale RWR81S24R3FSRSL
RWR81S24R3FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S24R3FSRSL
Brief Description
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S24R3FSRSL.pdf
Availability of RWR81S24R3FSRSL
QUANTITY
RWR81S24R3FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S24R3FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S24R3FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S24R3FSRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S24R3FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S24R3FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S24R3FSRSL
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
FIXED IND 4.9UH 7.8A 12.4 MOHM datasheet.pdf
TAB 1,2 ( 0,5-0,75MM) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf