Vishay/Dale RWR81S30R1BSBSL
RWR81S30R1BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S30R1BSBSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S30R1BSBSL.pdf
Availability of RWR81S30R1BSBSL
QUANTITY
RWR81S30R1BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S30R1BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S30R1BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S30R1BSBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S30R1BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S30R1BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S30R1BSBSL
CONN RCPT .100" 17POS TIN PCB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A POWERMITE datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 24TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 46 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 120POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
1,5UF 63V 5X11 datasheet.pdf