Vishay/Dale RWR81S33R0BSRSL
RWR81S33R0BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S33R0BSRSL
Brief Description
RES 33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S33R0BSRSL.pdf
Availability of RWR81S33R0BSRSL
QUANTITY
RWR81S33R0BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S33R0BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S33R0BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S33R0BSRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S33R0BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S33R0BSRSL Details Description
Related parts for RWR81S33R0BSRSL
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
THRU-BEAM 30M NPN/PNP VERT CONN datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLL PLNGR SPDT 15A datasheet.pdf
TPA3120D2EVM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
UPS 120/230VAC DIN RAIL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 185MA 2.9 OHM TH datasheet.pdf
HEMT N-CH 28V 65W 3300-3800MHZ datasheet.pdf