Vishay/Dale RWR81S34R8BRS73
RWR81S34R8BRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S34R8BRS73
Brief Description
RES 34.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S34R8BRS73.pdf
Availability of RWR81S34R8BRS73
QUANTITY
RWR81S34R8BRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S34R8BRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S34R8BRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S34R8BRS73
Related LinksRWR81S3, RWR81S34R8BRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S34R8BRS73 Details Description
Related parts for RWR81S34R8BRS73
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SMT datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE CANCEL datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-513-I2 datasheet.pdf
202W302-25-0 datasheet.pdf
RES SMD 60K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
DSUB METAL HOOD STR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 200MM LT ON NPN OU datasheet.pdf