Vishay/Dale RWR81S39R2BSB12
RWR81S39R2BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S39R2BSB12
Brief Description
RES 39.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S39R2BSB12.pdf
Availability of RWR81S39R2BSB12
QUANTITY
RWR81S39R2BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S39R2BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S39R2BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S39R2BSB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S39R2BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S39R2BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S39R2BSB12
CONN SEC II 31POS 100C/L datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RECT BRIDGE 600V 35A PWR BRIDGE datasheet.pdf
SNSW SPNO TERMINALS AT 30 datasheet.pdf
S2L-SMT3.50/10/90LF 3.2 BK datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf