Vishay/Dale RWR81S4320BRBSL
RWR81S4320BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320BRBSL
Brief Description
RES 432 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320BRBSL.pdf
Availability of RWR81S4320BRBSL
QUANTITY
RWR81S4320BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320BRBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320BRBSL Details Description
Related parts for RWR81S4320BRBSL
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 80K OHM 9SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf