Vishay/Dale RWR81S43R2FSRSL
RWR81S43R2FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S43R2FSRSL
Brief Description
RES 43.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S43R2FSRSL.pdf
Availability of RWR81S43R2FSRSL
QUANTITY
RWR81S43R2FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S43R2FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S43R2FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S43R2FSRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S43R2FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S43R2FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S43R2FSRSL
EVAL MODULE FOR TPS79318YEQ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.72NS 144TQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 73MM datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V NP0 1206 datasheet.pdf